97 درصد همدانی ها برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کرده اند

[ad_1]

ایسنا/ همدان مدیرکل ثبت احوال استان همدان از مراجعه نزدیک به 97 درصد همدانی ها برای دریافت کارت هوشمند ملی خبر داد.

اسد حسن زاده زورمند در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای طرح کارت هوشمند ملی، یک میلیون و 397 هزار و 284 درخواست کارت ملی هوشمند دریافت کرده ایم که معادل 96.8 درصد از جمعیت واجد شرایط استان است.

وی یادآور شد: از این تعداد بیش از یک میلیون و 300 هزار کارت تحویل و مابقی در سه شیفت در حال چاپ و توزیع است که در نظر داریم تا پایان ترم اول در مایس اخیر چاپ و تحویل دهیم.

زورمند گفت: در حال حاضر حدود 20 هزار کارت آماده تحویل در دفاتر و باجه ها وجود دارد که پیامک آنها برای صاحبان آنها ارسال شده و استان ها موظفند شخصاً به آدرس های درج شده در متن پیامک مراجعه و کارت خود را دریافت کنند.

از سوی دیگر، کاهش 1.8 درصدی ولادت در استان وجود داشت: در سال 1400، 23036 تولد وجود داشت که نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.8 درصد کاهش نشان می دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان یادآور شد: بیشترین نام در گروه پسران امیرعلی، علی، آریا، امیرحسین و حسین در دختران فاطمه، رستا، زهرا، آوا و آیلین در سال 1400 بیشترین تعداد انتخاب نام را داشتند. .

وی تصریح کرد: در سال 1300 حدود 13 هزار ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.7 درصد افزایش داشته است. همچنین در مدت مذکور 3809 مورد طلاق به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام

[ad_2]
soursec

مطلب پیشنهادی

راهی برای نجات کارگران از اجاره های سنگین

[ad_1] یک فعال کارگری معتقد است بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران ایجاد تعاونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.