نکات انتخاب و خرید کت و شلوار مردانه

کت و شلوار یکی از مهمترین پوشش های رسمی آقایان می باشد و بایستی در هنگام انتخاب نکاتی را رعایت نمائید تا استایل تان خاص و جذاب باشد. انتخاب کت و شلوار برای بسیاری از آقایان کاری سخت و دشوار است و ممکن است در هنگام انتخاب رنگ و مدل کت و شلوار تردید داشته باشند. در ادامه قصد داریم به چند نمونه از مهمترین نکات انتخاب و خرید کت و شلوار مردانه بپردازیم.

 

نکته اول: تعداد دکمه های کت

در صنعت مد کت های تک دکمه و دو دکمه حالت رسمی تری دارند. این مدل کت ها به دلیل اینکه یقه بزرگتری دارند و به همین دلیل پیراهن و یا جلیقه بیشتر در معرض دید قرار می گیرد و همین باعث می شود تا استایل شما جذاب تر  و رسمی تر شود.

نکته مهمی که درباره دکمه کت بایستی مورد توجه قرار گیرد نحوه بستن آنها است. اگر کت دو دکمه بر تن دارید تنها دکمه بالایی را ببندید، اگر کت شما سه دکمه دارد تنها دکمه وسط را ببندید. فراموش نکنید که هر بار که می نشینید باید دکمه را باز کنید و هنگام برخاستن باید دوباره دکمه را ببندید.

 

نکته دوم: جلیقه بپوشید

داشتن جلیقه موجب می شود تا هرگاه احساس کردید که گرمتان است می توانید به راحتی کت خود را در بیاورید و بر تن داشتن جلیقه باعث می شود تا استایل تان همچنان رسمی باقی بماند. فراموش نکنید که دکمه جلیقه باید همیشه بسته باشد.

برای انتخاب رنگ جلیقه می توانید رنگ مکمل کت و شلوار را انتخاب کنید. البته دقت داشته باشید که رنگ جلیقه با رنگ پیراهن همخوانی داشته باشد. اگر ست کردن رنگ جلیقه با رنگ پیراهن و کت برایتان سخت است رنگ جلیقه را همرنگ کت و شلوار انتخاب کنید.

 

نکته سوم: سایز کت و شلوار

در هنگام انتخاب کت و شلوار به اندازه سرشانه و قد آستین دقت کنید. قد سرشانه بایستی دقیقا با سایز شما متناسب باشد. سرشانه بزرگ یا تنگ فرم کت و شلوار را خراب می کند. همچنین قد آستین باید تا روی مچ دست باشد، نه بالاتر و نه پائین تر.

نکته دیگر قد کت است. قد کت باید به اندازه ای باشد که باسن را بپوشاند. کوتاه بودن کت جلوه نازیبایی دارد. اگر می خواهید اندازه دقیق کت را بدانید توصیه می کنیم حتما کت و شلوار را با هم پرو کنید. البته دقت داشته باشید که قد کت نباید روی ران را بپوشاند. این یعنی کت برای شما بلند است.

اندازه شلوار بایستی تا روی کفش باشد. قسمت پائین شلوار نباید روی کفش حالت جمع شدگی داشته باشد و یا بالاتر از قوزک پایتان باشد. قوزک پا نباید پیدا باشد.

 

نکته چهارم: رنگ کت و شلوار

رنگ های تیره معمولا برای مجالس رسمی کاربرد بیشتری دارند و می توانید از رنگ های مشکی، سرمه ای تیره و خاکستری استفاده نمائید. پارچه های راه راه نیز حالتی رسمی دارند اما پارچه های طرح دار دیگر برای مجالس رسمی اصلا مناسب نیستند.

نکته پنجم: کت آستر دار

آستری درون کت جنبه زیبایی ندارد اما باعث می شود تا کت فرم زیباتری داشته باشد. در برخی از برندهای معتبر برای جلوه بیشتر از آسترهای رنگی و براق استفاده می کنند. جنس آستری باید به گونه ای باشد که موجب تعریق بدن نشود و راحت باشد.

 

نکته ششم: مدل یقه

یقه کت و شلوار معمولا از نوع یقه انگلیسی هستند و در برخی از کت ها یقه باریکتر است و در برخی دیگر پهن تر است. انتخاب نوع یقه به سلیقه شما بستگی دارد اما هر چه یقه باریکتر باشد حالت رسمی تری دارد.

 

نکته هفتم: جیب کت

در کت های رسمی معمولا جیب به صورت مخفی دوخته می شود و تنها خط باریکی بر روی کت دیده می شود. جیب های لبه دار معمولا در کت های تک و اسپرت کاربرد دارند. جیب روی سینه نیز مخصوص قرار داد دستمال می باشد و کاربرد دیگری ندارد.

جیب داخلی کت نیز بسیار کاربردی است و برای قرار دادن گوشی همراه و کیف پول مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام خرید کت دقت داشته باشید که کت جیب داخلی داشته باشد تا مجبور نباشید با خود کیف دیگری حمل کنید.

 

نکته هشتم: کراوات و دستمال

نیازی نیست کراوات و دستمال از یک طرح و شبیه به هم باشند. می توانید رنگ کراوات و دستمال را یکی انتخاب کنید ولی طرح پارچه متفاوت باشد.

منبع: پارس نیوز

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.