اواپراتور صفحه ای در بندرعباس

اواپراتور در بندرعباس – ✔️برودتی نوری✔️
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

بنابراین این نوع از اواپراتورها بسیار کارا بوده و تنها ایراد آن، قرارگیری سطح داخلی لوله ها در معرض پوسته پوسته شدن سریع می باشند.

حداکثر فشار قابل تحمل برای این دستگاه 30 بار بوده و میزان فشار تست در آن برابر با 43 بار می باشد.

زمانی که سیال از شیر انبساط عبور می کند و فشار آن یک مرتبه افت پیدا می کند وارد اواپراتور شده و در لوله های اواپراتور ، به علت فشار پایین میل به تبخیر شدن دارد.

آزاد (FreeConvection) می نامند که دراثر تغییر دانسیته سیال رخ می دهد. اینچ طول لوله تغییر می کند. صفحه پلیت ها در دیواره یخچال های خانگی و فروشگاهی قرار می گرفتند.

در صنایع غذایی و دارویی برای افزایش غلظت مواد از اواپراتور استفاده می کنند. احتمال ایجاد برفک برروی آنها خیلی کم است، می توان تعداد فینها را به 16 فین در هر اینچ طول لوله افزایش داد.

این تماس حرارتی خوبی بین صفحات جوش داده شده و سیم پیچ حامل مبرد ایجاد می کند. کانال های تشکیل شده بین صفحات مجاور، حرکت چرخشی را به سیالات تحمیل می کنند، همانطور که در شکل 4 مشاهده می شود.

سطح حرارتی مبدلA ضریب انتقال حرارت و U نشان دهنده با برودتی است که اواپراتور انتقال می دهد و Q در این فرمول می باشد .

شکل 4 چگونگی استفاده ازمجموعه این اواپراتورها را دریک سالن نگهداری نشان می دهد . مساحت مجاری هوای گرم و سرد به ترتیب معادل 6/1 و 7/1 مساحت کف سالن باشند .

در اسپلیت های دیواری، اواپراتور بخش اصلی پنل داخلی را تشکیل می دهد و ما به وسیله یک ریموت کنترل به آن فرمان روشن و خاموش می دهیم و از این طریق برای کمپرسور و کندانسور فرمان ارسال می کنیم که به چه میزان هوای محیط داخل را سرد یا گرم نماید.

به این نوع اواپراتور، پرده دار یا خشک نیز گفته می شود. هر گونه افزایش در آشفتگی جریان چه در داخل و چه در خارج اواپراتور، شدت انتقال حرارت از سطوح آن را بطور قابل ملاحظهاي افزایش ميدهد.

قطر لوله افزایش می یابد. صفحات فلزی که آنها را “پره ” ویا “فین ” (Fine) می نامند، مساحت سطح تبادل حرارات آن سمت را افزایش می دهند.

دربعضی حالات فین را مستقیماً به لوله، لحیم ویا جوشمی کنند. بدین ترتیب می توان بارشبکه را در ساعات اوج مصرف برق، باندازه قابل توجهی کاهش داد.

علاوه بر مطالعه متن ، حتما به پادکست هم توجه کنید ، چون مطالب متفاوتی در آن بیان شده است.

این سرد کن از دو لوله تو در تو تشکیل شده که سیال سرد شونده در لوله داخلی در جهتی جریان دارد که ماده مبرد در خارج لوله میانی و در جهت مخالف جریان سیال سرد شونده جریان می یابد سرد کنهای دو لوله هم به صورت اواپراتور خشک و هم مرطوب ساخته می شوند که نوع مرطوب ساخته می شوند که نوع مطوب آن دارای ضریب هدایتی بیشتر می باشد این اواپراتور ها به خاطر جاگیری بیشتر فضا، زیاد مورد استفاده نیست .

گرفتن گرمای سیال خنک شونده ( گاز یا مایع ) ، تبخیر و به بخار اشباع تبدیل می گردد .

یا مطابق شکل 7 به صورت سری صورت گیرد . کویل مارپیچ اغلب برای سرد کردن مایعات مورد استفاده قرار می گیرد.

گاهی اوقات از کویلهای لوله ای که از سقف سالنها آویخته می شوند ، استفاده می گردد . خواهد یافت. کویلهای فین دار وقتی که همراه با فین ها به عنوان اواپراتور های جریان اجباری عمل می نمایند بسیار مفیدتر واقع می گردند.

محدود بوده ویکی از عوامل محدود کننده آن سطح داخلی کویلهای اواپراتور می باشد. تشکیل برفک بر روی این اواپراتور ، ظرفیت آن را به اندازه اواپراتور پره دار تحت تأثیر قرار نمیدهد.

خارجی این ورقها باعث خواهد شد که این صفحات فلزی بصورت محکم وثابت با لوله های داخلی درتماس باشند. نرخ گرمای ورودی به اواپراتور زیاد باشد ) سرعت مبرد از محدوده طراحی فراتر رفته و این باعث ایجاد یک افت فشار بیش از حد خواهد شد .

روی لوله نصب شد، فین محکم به لوله قفل خواهد شد. چند روش مختلف فین گذاری درشکل زیر نشان داده شده است.

ترمبون بیضوی ( Oval Trombone ) درشکل نشان داده شده اند . یک نمونه برش خورده این اواپراتور ها در شکل زیر نشان داده شده است .

درب های بزرگ و جادار آن در قسمت یخچال دارای 5 قفسه می باشد که طبقات آن با گارد های بزرگ طراحی شده تا به راحتی بطری های نوشیدنی با سایز بزرگ را در آن جا بدهید.

هر اواپراتوری که برای کاربردی خاص، انتخاب و یا طراحی می شود، بایستی دارای ظرفیت انتقال حرارت مناسبی باشد که بتواند سرمای لازم را در شرایط کاری مورد نظر ایجاد نماید.

پارامتری که برای تعیین دمای تبخیر اواپراتور به کار می رود اختلاف دمای تبخیر یا اختلاف دمای ر نام دارد که به اختصار آن را با ΔT نمایش میدهیم.

اتصالات شلنگ و خود مخزن را به دقت بررسی کنید اگر مخزن سوراخ شده آن را تعویض نمایید . ولی در اواپراتورهای پرده دار سطوح اولیه انتقال حرارات صرفا لوله ها هستند و پره ها به دلیل عدم تماس مستقیم با ماد مبرد، سطوح انتقال حرارت ثانویه نامیده میشوند که حرارت را از هوای محیط جذب و به لوله های حامل مبرد هدایت میکنند.

به همین دلیل در مدار مایع از فیلتر درایر یا رطوبت گیر استفاده می شود و از اجزای چیلر تراکمی می باشد.

ولی در اواپراتور پرده دار سطوح اولیه انتقال حرارت صرفا لوله ها هستند و پره ها به دلیل عدم تماس مستقیم با ماد مبرد، سطوح انتقال حرارت ثانویه نامیده میشود که حرارت را از هوای محیط جذب و به لوله های حامل مبرد هدایت میکند.

خرابی اواپراتور یا وجود هرگونه مشکل در این بخش، عملکرد کلی یخچال را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

احتمال دارد مدار برد الکترونیک دستگاه خرابشده باشد و یا اینکه المنت خرابشده و یا ترموفیوز خراب باشد. مکانیسم کاری برخی از اوپراتور های صفحه ای بصورت دو مدار است که در سیستم های دارای کنترل ظرفیت و یا چند کمپرسوری استفاده می شود ، بگونه ای که مسیر عبور آب یک مسیر و مسیر عبور مبرد دو مسیر متفاوت است.

مینیمم بوده و در عین حال مبرد دارای سرعتی باشد که بتواند حبابهای بخار را انتقال و روغن را به کمپرسور برگرداند .

ماده مبرد در این اواپراتور فقط در وضعیت بخار سوپرهیت خارج می گردد. در فرآیند ساخت و طراحی این مدل، از تعدادی صفحه ساخته شده از استیل ضد زنگ استفاده می شود.

در فصل حاضر سعی شده است که انواع اواپراتورها ی مورد استفاده در سیستم های تبرید مورد بررسی قرار گیرند .

این دستگاه با بهره مندی از ظرفیت سرمایشی ای معادل 5 تن تبرید انتخاب مطلوبی برای به کار گیری در انواعی از سیکل های سرمایی است.

در پاسخ به این سوال میتوان اواپراتور یخچال یک قطعه مرتبط با عمل سرد کردن در یخچال فریزر و علت یخ زدن داخل یخچال معرفی کرد.

ومایع خنک لازم با عبور از بانکهای یخ موجود، تهیه ومورد استفاده قرار می گیرد. این ترتیب بر روی سطوح آنها یخ ایجاد می گردد.

خوبی برای چیدن محصولات ایجاد نمود . طراحی استاندارد مبدل حرارتی صفحه شامل یک بسته از صفحات فلزی موج دار با سوراخ برای عبور دو مایعات است که انتقال گرما بین آنها انجام می شود.

بدیهی است پره ها وقتی موثر خواهند بود که تماس حرارتی خوبی بین آنها و لوله وجود داشته باشد. سیلندر موتور سیکلت ها وجود دارد بصورت یکپارچه می باشد.

یکی از مدل های اواپراتور در بندرعباس مدل bare tube می باشد که از ساده ترین ها نیز می باشد.

چه ارور یخچال الکترواستیل es34 باشد چه هر مدل دیگری. دراین صورت سیستم تبریدی با تجهیزات پائینتر وهزینه اولیه کمتر وهمچنین هزینه نگهداری کمترمورد استفاده قرار می گیرد.

هوا بصورت اجباری ( Forced convection) صورت می گیرد. مبرد بصورت همزمان به یکسری مدارهای موازی تغذیه شود . لذا اگر سرعت نصف شود افت فشار به ۴/۱ کاهش می یابد .

لذا اگر سرعت نصف شود افت فشار به 4/1 کاهش می یابد . اواپراتور صفحه ای HPE-50 هپاکو قادر به تامین توان سرمایی بالایی در حداقل افت فشار بوده و این از ویژگی های دقابل توجه این محصول است.

اواپراتورهای صفحه ای راندمان کاری بالاتری نسبت به اواپراتورهای پوسته و لوله دارند اما افت فشار بیشتری به وجود می آورند.

دارد. همچنین حداکثر فشار کاری سمت لوله 30 بار درنظر گرفته می شود. این دستگاه مقاومت بالایی در برابر آسیب های مختلفی نظیر خوردگی و ضربه دارد.

قرار دارد ، بسیار مفید و مؤثر خواهد بود . اواپراتورهای صفحه ای بصورت چند طبقه در اتاقهای نجماد مورد استفاده قرار میگیرند.

می توان از اواپراتورهای صفحه ای برای سرد کردن مایعات مورد استفاده در آن تاسیسات استفاده کرد . پس از آن و دقیقا قیل از شیر انبساط چیلر ، سایت گلاس برای نظارت اپراتور بر کیفیت مبرد نصب می شود.

تفاوت چیلر تراکمی هواخنک و آب خنک ، در نحوه خنک شدن کندانسور آن است. از دستگاه های مینی چیلر برای مصارف صنعتی کوچک، که نیاز به چیلر صنعتی بزرگ نیست استفاده می شود.

این اواپراتور در مقایسه با نوع پوسته و لوله برای ظرفیت های پایین استفاده می شود. آنچه اواپراتورهای کائوری را از محصولات مشابه متمایز می کند، بهره گیری از مواد اولیه باکیفیت و مقاوم در برابر خوردگی می باشد.

نکته لازم به ذکر نصب آسان و سریع این محصول است که نیازی به صرف انرژی و زمان زیادی نداشته و کار کاربر را راحت تر می کند.

2. یون ساز: این فیلتر با یونیزه کردن ذرات معلق در هوا، موجب چسبیدن به سطح فیلتر شده و هوای خروجی را پاکیزه میکند.

این سیستم درکشورهایی که هزینه برق مصرفی در آنها متغیر بوده ودرساعات اوج مصرف گرانتر است، اهمیت وجود بیشتری خواهد داشت.

این درجه حرارت به خاطر تبدیل به گرمای نهان در اثر پردازش جوش به حالت پایین نگه داشته می شود.

این نقطه به بعد مدار به دو مسیر موازی تقسیم شده و جریان مبرد بصورت مساوی در این دو مسیر موازی ادامه خواهد یافت .

اگر لوله بیش از حد طولانی باشد، مبرد مایع به طور کامل تبخیر می شود که منجر به گرمایش بیش از حد در خروجی می شود.  This article has  be​en cre ated  with t᠎he he lp of GSA Content Gen​erator DE​MO!

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.