برش لیزر آلومینیوم مجموع

برش لیزر آلومینیوم – مجموعه شیت لیزر
برش لیزر آلومینیوم, دستگاه برش لیزر آلومینیوم

اشعه این دستگاه با قدرت نفوذ مناسب خود قادر بود تا پروفیلهایی با ضخامت 10 تا 15 میلیمتر را برش دهد اما به دلیل تعمیرات زیاد دستگاه و دقت نه چندان مناسب برای پروژههای حساس صنعتی استفاده محدودی پیدا کرده است. پس از آن برش لیزری آلومینیوم با گاز اکسیژن متداول شد که نسبت به روش قبلی هزینه و تعمیرات کمتر داشت ولی همچنان عدم دقت بالا در برش را به همراه داشت. مشکل این روش هزینه بالای آن است. در واقع یکی از مزیت های استفاده از فناوری برش لیزر آلومینیوم با دستگاه های تخصصی این بوده که محصول نهایی بدون نیاز به پرداخت مجدد برش خورده است که احتیاجی به پرداخت جداگانه نخواهد داشت. این سورس را میتوان هم رده سورس رایسس دانست با این تفاوت که دارای قیمت بالاتری با همان امکانات است. استفاده از برش لیزری در ساخت بخشهای مختلف از جمله بدنه هواپیما بسیار پرکاربرد و دارای پشتوانه علمی است. این موضوع بدین معناست که آنها نخواهند توانست آلومینیوم را با دقت لازم برش دهند زیرا گاز نیتروژن باید مورد استفاده قرار بگیرد تا برش مورد قبولی به دست آید.

دستگاه برش لیزر آلومینیوم

با این شرایط، افرادی که در زمینه برش لیزری آلومینیوم تجربه کافی را دارند از تنظیمات پیشرفته تری برای کنترل فشار گاز، سرعت و تمرکز لیزر استفاده می کنند تا برش قابل قبولی ایجاد شود. به دلیل اینکه اگر بخواهند برش لیزرآلومینیوم را با دقت انجام دهند باید از گاز نیتروژن استفاده کنند تا برش با دقت بالا و قابل قبولی ارائه گردد. از طرفی استفاده از برش لیزر استیل، در زمان آماده سازی برش متریال مورد نیاز به شما، صرفه جویی خواهید کرد؛ زیرا صنایع تولیدی به دلیل عقب نیفتادن خط تولید باید استیل مورد نیاز خود را در زمان کوتاهی، تولید کنند. به گزارش ایسنا بنابر اعلام نوین تاک لیزر، فولاد نرم، فولاد ضد زنگ، ورق های آلومینیومی و طیف وسیعی از فلزات که در اکثر صنایع کاربرد دارند همگی متریالی هستند که دستگاه های لیزر صنعتی توانایی برش، سوراخ کردن، حکاکی و جوشکاری آن ها را دارند. همان طور که می دانید آلومینیوم نسبت به فولاد ضد زنگ و سایر فلزات هم رده خودش نرم تر می باشد و این بدان معناست که آسیب پذیری بیشتری دارد و به هنگام برش دردسرساز می شود. برش آلومینیوم با روشهای مختلف قابل انجام است اما به دلیل نرمتر بودن فلز آلومینیوم در مقایسه با فلزاتی مثل آهن، احتمال انعکاس لیزر از سطح پروفیل به درون چشمی داخل لیزر و آسیب به آن وجود دارد.

به همین دلیل بسته به نیاز و بودجه مشتریان قابل انجام میباشد. اکثر شرکت ها و گروه های صنعتی در رابطه با برش لیزری آلومینیوم با مشکلات مختلفی رو به رو می شوند به دلیل آن که برش آن کاری سخت و دشوار است. که مزیت آن ها این است که به صورت محلی خدمات ارائه می کنند و به علت شناخته شده بودن در منطقهای که خدمات ارائه میدهد برتری دارند. توصیه ما این است که حتماً قبل از ثبت سفارش از کارشناسان حرفهای ما مشاوره رایگان بگیرید و جزئیات پروژه خود را مطرح کنید. تمامی فلزات پرتوهای لیزر را بازتاب می دهند ولی هرکدام آستانه جذب معینی دارند به این صورت که آهن معمولی پرتوها یا نور لیزر را بیشتر از آلومینیوم یا مس جذب می کند. بسیاری از شرکت های برش لیزر آلومینیوم را برش نمی دهند ، زیرا بدون دانش و مهارت مناسب ، آلیاژهای آلومینیومی به راحتی هنگام برش پلیسه می دهند. برش لیزری آلومینیوم، دقیق ترین و پیشرفته ترین روش موجود در خدمات برشکاری آلومینیوم است.

سورس تولیدی پرتو لیزری در این دستگاهها، مولد CO2 است که در توانهای ۴۰ الی ۱۵۰ وات، امکان برش و حکاکی متریالهای غیرفلزی را در ضخامتهای متفاوت فراهم میکند. دیجی آلوم از دستگاههایی با کرف کمتر استفاده میکند تا امکان برش پیچیده و سخت پروفیلها به راحتی انجام برش لیزر آلومینیوم پامنار شود. زاویه کونیک: در حین برشکاری ورق آلومینیوم، به تدریج زاویه برش تغییر میکند اما اگر اپراتور حرفهای مسئول انجام دادن آن باشد، زاویه کونیک را به نحوی تنظیم خواهد کرد که در هر لحظه میزان آن درست باشد. اگر اپراتور دستگاههای لیزر آموزشهای لازم را دریافت کرده و به اندازه کافی تبحر داشته باشد، با استفاده از این دستگاهها و به سادگی میتواند محصولاتی بسیار زیبا، چشم نواز و کاربردی را خلق کند. این موضوع به اپراتور این امکان را می دهد که بتواند تنظیمات مورد نیاز خود را به راحتی قبل از انجام عملیات اعمال کنند. زاویه برشکاری: در مواردی که نیاز است برش پروفیل با زوایای 45، 30 و یا 70 درجه انجام شود، دقت و برش زوایا و اندازه نهایی قطعه برش خورده از نکات بسیار مهم میباشد چرا که عدم دقت در زاویه برش و طول کار باعث ناقص شدن اتصالات و اتلاف پروفیلهای آلومینیومی میگردد. Da ta has ᠎be᠎en created ᠎by GSA Content Gener at or᠎ Demov᠎er᠎si᠎on !

مطلب پیشنهادی

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و نرم افزارهای اورجینال

پرداخت هزینه لایسنس آنتی ویروس و قابل انعطاف افزارهای اورجینال خرید آنتی ویروس , خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.